O KABARYJTONIE

KABAryjTON, czyli RYJEK wychodzi w miasto!

KABAryjTON zrodził się jako letnia alternatywa dla Rybnickiej Jesieni Kabaretowej. W zamyśle miał być odskocznią od sal Klubu Energetyka oraz Teatru Ziemi Rybnickiej, w których od lat tradycyjnie organizowany jest RYJEK, dając kabaretowej scenie regionu powiew świeżości i rasowego „openera”. Idea opierała się na przeniesieniu klimatu legendarnego już festiwalu i zaprezentowania związanych z RYJKIEM artystów szerszej publiczności.
Jednocześnie KABAryjTON miał być czymś więcej – inicjatywą łącząca przyjemne z pożytecznym, pomaganiem przez działanie. I tym właśnie się stał! Dziś wydarzenie jest marką samą w sobie. Choć dalej powiązany nierozerwalnie z RYJKIEM, stanowiący niejako drugą nogę całego projektu kabaretowych przeglądów w sercu Rybnickiego Okręgu Węglowego, KABAryjTON jest największą plenerową imprezą kabaretową w regionie. Organizowany przez Fundację „PIĄTKA” Kabaretu Młodych Panów jest żywym dowodem na to, że śmiech ma lecznicze właściwości. Całkowity dochód z imprezy zasila „PIĄTKĘ”, jak i inne fundacje z którymi współpracujemy.

Pierwsza odsłona KABAryjTONU odbyła się 19 czerwca 2016 roku i okazała się stuprocentowym sukcesem dobroczynnym i organizacyjnym. Wyprzedano wszystkie bilety, a reakcje publiczności oraz artystów świadczyły jednoznacznie, że oto na mapie rybnickiej rozrywki pojawiła się nowa jakość, a na jednej edycji imprezy na pewno się nie skończy.Na scenie Stadiony MOSiR wystąpili: Kabaret Smile, Łowcy.B, Kabaret Jurki, Marcin Zbigniew Wojciech oraz Kabaret Młodych Panów. Imprezę poprowadzili: Ewa Błachnio i Mariusz Kałamaga

Druga edycja KABAryjTONU odbyła się 18 czerwca 2017 roku. Przed kilkutysięczną publicznością zaprezentowali się – Kabaret Ani Mru-Mru, Kabaret Chyba, Cezary Pazura, Kabaret Młodych Panów, Kabaret NOC oraz Frele. Tradycją stało się już, że KABAryjTON prowadzi niezastopiony duet – Ewa Błachnio oraz Mariusz Kałamaga!
Trzecia odsłona KABAryjTONU odbędzie się 17 czerwca 2018 roku. Wkrótce ogłoszone zostaną pierwsze gwiazdy!

Zobacz relację z poprzednich edycji!